< zpět na událost

Řečník

Libor Musil

majitel
LIKO-S, a.s.

Libor Musil s podnikáním začal okamžitě po revoluci a první firmu založil v roce 1990.

Dnes vlastní firmu LIKO-S, která působí ve 2 oblastech (stavebnictví a průmyslová výroba), je rozdělena do 3 divizí a dává práci bezmála 1000 lidem (200 vlastních zaměstnanců, ostatní subdodavatelé) v okolí Slavkova a na stavbách po celé Evropě. Společnost LIKO-S má vlastní pobočky v Praze, Bratislavě, Budapešti a obchodní partnery po celé Evropě. Libor si nejvíce cení úspěchů ve Švýcarsku a budování společného podniku na výrobu příček v Indii. V některých produktech (výroba systémových příček, aplikace moderních pěnových izolací) patří LIKO-S k nejlepším firmám v Evropě.

Firma LIKO-S je rodinná firma a má propracovaný systém řízení činnosti, který je postaven na pevném základu firemní kultury. V roce 2014 se umístila na 1. místě soutěže Equa bank Rodinná firma roku.

Je také členem představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Dlouhodobě se zabývá i ekologicky šetrným stavitelstvím a usilujeme o změnu přístupu českého stavitelství stejným směrem. Zaměřujeme se především na hospodaření budov s vodou a zelené fasády tak, aby objekty nesálaly teplo do svého okolí. Členem České rady pro šetrné budovy se firma LIKO-S stala v roce 2016. Budova vývojového centra společnosti LIKO-Noe vyhrála v roce 2015 v soutěži Zasedačka roku v sekci Zdravá kancelář a LIKO-S usiluje o to, aby se stala první ostrovní budovou v České republice.