< zpět na událost

Řečník

Petr Fořt

Senior manažer Automotive & Captive
T-Mobile Czech Republic

Dr., Ing. Petr FOŘT, Senior manažer Automotive & Captive, T-Mobile Česká republika

V oboru Informačních technologií a komunikace pracuje více než 30 let. Zaměřuje se na obchodní a řídící procesy rozsáhlých projektů. Od roku 2007 působí v T-Mobile Česká republika jako obchodní ředitel se zodpovědností především za automobilový průmysl.

Vysokoškolská studia absolvoval 1986 na Technické Univerzitě v Drážďanech (obor Automatizační technika) a Ilmenau v SRN (Mikroelektronika). Promoci dokončil v roce 1991 na TU Drážďany.

Po studiích nastoupil do ŠKODA AUTO, kde se do roku 1995 věnoval problematice řízení výroby, logistice, IT technologiím a provozu. V letech 1993–1995 řídil projekt na standardizaci IT řešení a integraci ŠKODA AUTO do koncernových IT systémů a platforem.

Od roku 1995–1998 řídil pobočku firmy VW GEDAS zaměřující se na vývoj a podporu systémů pro řízení kvality, logistiky a výrobních systémů. Na této pozici měl na starosti velký mezinárodní projekt zaměřený na řízení procesu plánování, skladování a distribuci náhradních dílů na bázi SAP řešení.

V období 1999–2002 byl zodpovědný za vybudování týmů VW GEDAS na vývoj a podporu systémů pro automobilový průmysl ve Velké Británii. V tomto období řídil implementaci systémů pro Rolls-Royce a Bentley Motor Cars jakož i další UK výrobce (BMW, Jaguar, LDV).

V letech 2002–2006 rozvíjel pobočku VW GEDAS zaměřenou na řešení pro výrobu a logistiku ŠKODA AUTO, ale též podporující integraci VW Group dodavatelů a prodejní sítě nejen v České republice.