< zpět na událost

Řečník

Martina Kyselková

ředitelka a majitelka
Kv. Řezáč, s.r.o.

Ing. Martina Kyselková

Vystudovala technickou chemii v Bratislavě.  Živila se jako zaměstnanec nejdříve v oboru, pak učením německého jazyka a následně v obchodní firmě jako asistentka obchodního oddělení.

V roce 1992 byla firma Kv. Řezáč privatizována a přešla do rukou sester Řezáčových. Rodina se nedomluvila na jednotném postupu v řízení a chodu firmy, takže postupně byly sestry vyplaceny a firma zůstala v majetku pouze jedné rodiny. V roce 2002 nastoupila do firmy Ing. Kyselková do funkce vedoucí obchodního oddělení. Firma byla ve vlastnictví její matky, ředitelem byl otec. Ve firmě pracoval od roku 2001 také manžel. V roce 2009 se Ing. Kyselková stala jedinou majitelkou firmy a jednatelkou. Po náhlé smrti manžela v roce 2014 nastoupil do firmy nejstarší syn.

Firma pokračuje v tradici textilní výroby, kterou před 100 lety založil pradědeček majitelky. Po zestátnění podniku v roce 1948  byla výroba změněna a od šedesátých let minulého století se zde začaly vyrábět textilní sítě (armádní, rybářské,ochranné).

Firma je nyní největším českým výrobcem uzlových sítí pro různé účely, především pro sport. Exportuje své výrobky do mnoha zemí v Evropě. Export činí asi 35 procent obratu. Firma má nyní 40 zaměstnanců,z nich pouze pět mužů.