< zpět na událost

Řečník

Vít Prajzler

jednatel společnosti
LORIOT.io, Švýcarsko

Vít Prajzler je jednatel švýcarské společnosti LORIOT.io, evangelista Low Power Wide Area (LPWA) / LoRaWAN technologií a bezpečnostních / šifrovacích technologií pro Internet of Things (IoT). V závěru studia Elektrotechnické Fakulty ČVUT odešel do Švýcarska, kde získal pozici v IBM Research Zurich. Na břehu Curyšského jezera dnes žije a pracuje.

V LORIOT.io je zodpovědný za strategii pro IoT, vede technický vývoj a aktivně se podílí na budování ekosystému partnerů poskytujících end-to-end řešení na bázi LoRaWAN a výstavbě LoRaWAN sítí ve více než 60 zemích světa.

Před založením společnosti LORIOT.io vyvíjel v Zurišské laboratoři IBM bezpečnostní řešení pro bankovní segment a následně i pro IoT. Byl součástí týmu který definoval LoRaWAN standard a vyvinul první LoRaWAN serverové řešení.

IoT se zabýval ještě před vznikem termínu IoT. V České Republice pracoval v oblasti distribuovaných sensorových sítí, drátových i bezdrátových, a to jak v softwarové tak hardwarové oblasti. V současné době věnuje veškerý čas propagaci a růstu LORIOT.io na celosvětovém trhu, vyvíjí obchodní modely pro monetizaci velkoplošných senzorových sítí a provozuje OpenLoRa forum - nejvetší forum o LoRa technologii.