< zpět na událost

Řečník

Petra Jeřábková

HR ředitelka
Siemens, s.r.o.

Petra Jeřábková získala technické a ekonomické vysokoškolské vzdělání a dále vystudovala obor strategické řízení lidských zdrojů na Sheffield Hallam University při ČVUT v Praze. Od roku 1998 získávala profesní zkušenosti v mezinárodních společnostech Johnson & Johnson, GE Capital a T-Mobile, kde se zaměřovala na obchod a různé oblasti personalistiky – zejména pak na restrukturalizace podniku, efektivní řízení výkonu, rozvoj manažerů a výběr zaměstnanců na klíčové pozice.

Ve společnosti Siemens působí již od roku 2010, na pozici personální ředitelky byla jmenována v roce 2013. Ve své současné roli se zaměřuje na kultivaci firemní kultury, aktivně podporuje budování pozice značky Siemens jakožto předního zaměstnavatele na trhu práce a podílí se na rozvoji inovativních přístupů ke zvýšení prestiže technických profesí. Je také členkou expertního týmu pro vzdělávání v rámci Svazu průmyslu a dopravy ČR. Svůj volný čas věnuje ráda rodině, fotografování a rekreačnímu sportu.

Společnost Siemens získala v posledních třech letech významná ocenění v oblasti sociální zodpovědnosti, jako například titul Top odpovědná firma, Společnost přátelská k rodině či přední příčky v soutěži Zaměstnavatel roku.