< zpět na událost

Řečník

Michal Klíma

předseda představenstva a generální ředitel
Vltava-Labe-Press

Michal Klíma je předsedou představenstva a generálním ředitelem VLP. Od roku 1990 postupně řídil tři velká vydavatelství – Lidové noviny, Economii a slovenské vydavatelství Spoločnosť 7 Plus. Založil a řídil také dvě společnosti zaměřené na on-line a digitální publikování – Economii Online a Tablet Media. Tabletový týdeník Dotyk z vydavatelství Tablet Media získal řadu českých ocenění a renomovanou mezinárodní porotou byl vyhodnocen jako nejlepší tabletové periodikum v Evropě.

Spoluinicioval vznik Unie vydavatelů denního tisku, byl jejím předsedou a zástupcem českých vydavatelů ve Světové asociaci novin. Od roku 1991 do roku 2011 byl také členem její správní rady a později i viceprezidentem a členem výkonného výboru.

Michal Klíma napsal mnoho desítek článků k politickým i mediálním tématům, které publikoval v Lidových novinách, Hospodářských novinách, časopisech Ekonom, Respekt, Dotyk, Marketing & Media, MarketingSalesMedia, ve slovenských Hospodárskych novinách a měsíčníku Stratégie, na webech IHNED.cz, Mediaguru ad. Přednášel pro novináře a pracovníky v médiích na Ukrajině, v Gruzii a v Kosovu. Překládal z polštiny.