< zpět na událost

Řečník

Jean-Jacques Godet

majitel, výrobce koňaku
Cognac Godet

COGNAC GODET

V chuti a tradici poznáte ušlechtilost

Značka, jejíž historie sahá až do 16. století, nepotřebuje pro obhájení své výjimečnosti vzletná slova, šokující reklamy ani přezdobené etikety. Za její exkluzivitu jasně hovoří dlouhá a nikdy nepřerušená tradice. A právě taková je firma Cognac Godet výrobce prémiového koňaku se zcela autentickou chutí, jejíž zakladatel stál u zrodu kategorie koňaku jako takové. Otěže firmy s veškerým know-how a s nezměrnou láskou a úctou k řemeslu jsou předávány z generace na generaci, přičemž ta současná má již úctyhodné pořadové číslo šestnáct.

Když se v roce 1550 nizozemský obchodník Bonaventure Godet usadil ve francouzském přístavním městě La Rochelle, zřejmě netušil, že právě otevírá příběh výjimečného rodu, jehož potomci se do dějin zapíší coby producenti exkluzivních koňaků. Během krátké doby se tento muž dokázal prosadit mezi nejvýznamnějšími obchodníky s vínem a spolu se šesti dalšími položil na konci 16. století tradici destilátu, který si dnes říká koňak. Oficiálně byla značka Cognac Godet zaregistrována v roce 1782 a dnes je firma posledním zcela nezávislým a ryze rodinným výrobcem koňaku s mnohasetletou historií.

Za dokonalostí svou vlastní cestou

Jednou ze základních myšlenek značky Cognac Godet je rozvíjet kategorii a obohacovat tento segment o nové druhy, a to bez ohledu na tržní potenciál či aktuální trendy. S vášnivým odhodláním a přitom respektem a věrností k rodinné tradici si pokračovatelé rodu razí svoji vlastní cestu, experimentují, objevují a kultivují rozdílnost. Díky tomu dnes nabídka firmy čítá více než 60 druhů koňaku, které dokážou oslovit a zaujmout milovníky znamenitých chutí a nikdy je nepřestanou překvapovat. Nutno uznat, že jako potomci zakladatele kategorie koňaku mají na hledání rozmanitosti výsostné právo. Především jim vděčíme za možnost vychutnávat si skutečně neuvěřitelně rozmanitou škálu koňaků určených pro různé příležitosti, a nechápat koňak jen jako cenově dostupné verze VS či VSOP, popřípadě XO nebo naopak ultra luxusní designové edice věhlasných značek.

Jak říká Jean-Eduard Godet zodpovědný za výrobu celé řady: důležitý je produkt, nikoliv hledání kompromisů, v tom spočívá osobitost všech koňaků značky Godet.

Degustujte a předávejte vášeň pro to, co milujete.
Jean-Jacques Godet