< zpět na událost

Řečník

Filip Klofáč

finanční ředitel
MORIS design s.r.o.

Filip Klofáč (23) se v roce 2008 zapojil do rodinné firmy MORIS design, kterou založil a stále vede jeho otec Radomír Klofáč.  V prvních letech si prošel moha pozicemi a odděleními, což mu pomohlo v pozdější době k pochopení řízení společnosti na všech úrovních. Postupně se začal zapojovat do manažerských procesů, prvním klíčovým úkolem Filipa byl v roce 2012 výběr a implementace robustního informačního systému, který má za úkol optimalizovat procesy a sjednotit veškeré evidence ve firmě. Úkolu se zhostil se ctí, a od roku 2014 se tak stal právoplatným členem vrcholového vedení firmy.

Ve společnosti vede samostatnou divizi, která se zaobírá velkoobchodní distribucí outdoorových značek Led Lenser a Leatherman. Nejenom že Filip úspěšně nastavil nové procesní změny (skladové hospodářství, SCM, CRM apod.), ale zároveň rozjel marketing, a přivedl tak divizi k růstu o desítky procent za rok. Vedle toho se do portfolia distribuční divize podařilo akvírovat nové značky, které také zaznamenávají nárůsty obratu.

Od roku 2015 působí i na pozici finančního ředitele společnosti, a je tak zodpovědný za vylepšení finančních toků a cashflow společnosti.

Studuje poslední ročník inženýrského studia na Fakultě managementu Vysoké školy Ekonomické v Praze.

Ve volném čase se Filip v současnosti nejvíce věnuje dokončení studia.