< zpět na událost

Řečník

Silvio Rohrer

Business Development Director
Alyco Advisory AG

Silvio Rohrer vystudoval Právnickou fakultu Univerzity v Curychu, kde promoval v roce 1985. Po studiích nastoupil do společnosti UBS Zurich, kde vypracoval a úspěšně zavedl Analýzu proveditelnosti trustu a související Podnikatelský záměr. Poté měl na starosti funkční řízení globálního trustu společnosti UBS a další vývoj podnikání trustu. 
V roce 1998 byl jmenován na pozici vedoucího plánování majetku pro USA a přestěhoval se do New Yorku, kde založil a řídil Americký domácí trust a onshore finanční plánování. V roce 1999 nastoupil do společnosti Credit Suisse a vrátil se do švýcarského Curychu. Jako člen Výkonného výboru a globální vedoucí Prodejního poradenství & marketingu byl odpovědný za vybudování a řízení poradenských týmů a také za marketingové činnosti a vývoj produktů. Ve spolupráci s renomovanými daňovými poradci a právními firmami vyvinul produkty a služby nástupnického plánování pro různé trhy. Sám také poskytoval poradenství vysoce bonitním osobám a podnikatelům v různých složitých situacích a navrhoval pro ně řešení na míru. V roce 2004 založil vlastní konzultační firmu Silvio Rohrer Consulting. Jako nezávislý poradce pracoval také pro Lucemburskou pobočku firmy Lombard International Assurance S.A. V roce 2005 přijal náročnou pozici ve firmě HSBC Private Bank, kde byl jako člen Výkonného výboru GWS odpovědný nejen za celý švýcarský region, ale v pozici spoluvedoucího také za veškeré činnosti plánování majetku v Latinské Americe, na Středním východě, v Africe a v rámci globální jihovýchodní diaspory. Kromě toho byl také Předsedou firmy HSBC Guyerzeller Trust Company sídlící ve Švýcarsku. V roce 2009 nastoupil Silvio Rohrer u společnosti Alyco Advisory AG jako marketingový ředitel. Kromě svého působení na různých vedoucích a řídicích funkcích pan Rohrer během své profesionální dráhy poskytoval poradenství podnikatelům a vysoce bonitním klientům z celého světa v záležitostech osobního jmění, nástupnictví a plánování majetku. Díky svým rozsáhlým provozním zkušenostem také nabízí konzultační služby v oblasti managementu vybraným finančním institucím. 
Silvio Rohrer je členem organizace Society of Trust and Estate Practitioners. Je ženatý a má dvě děti. Jako držitel černého pásu v judu vyhrál mistrovství Švýcarska jednotlivců i týmů. Po ukončení své úspěšné sportovní kariéry působil mnoho let jako mentor v rámci organizace Swiss Sport Assistance a sdružení Judo Swiss Association a také založil a řídil sdružení Swiss Judo Talent Association