< zpět na událost

Řečník

Rudolf Mazánek ml.

obchodní ředitel
Sběrné suroviny UH, s.r.o.

Již jako student střední školy inklinoval k podnikatelskému prostředí a účastnil se různých podnikatelských setkání. První podnikatelskou aktivitu započal již v 15 letech, kdy začal skupovat webové domény. Jednalo se o jeho první výdělky. O dva roky později odstartoval aktivní podnikání jako spoluzakladatel internetového úložiště Data port. Dalším jeho úspěšným projektem byl internetový portál VýkupŽeleza.cz, který dodnes sdružuje výkupce a zpracovatele kovového odpadu v České republice. S tímto portálem se umístil na předních příčkách v různých studentských soutěžích.

V roce 2011 se jeho otec rozhodl odkoupit poloviční podíl svého společníka v již fungující společnosti, a stal se tak jediným vlastníkem. V tento okamžik se zapojil do rodinného byznysu na pozici obchodního zástupce a začali řídit firmu společně. Otec zajišťoval provoz společnosti uvnitř a on jednal s potenciálními či stávajícími zákazníky, zajišťoval prodej a nákup surovin. Po dvou letech nastupuje na pozici obchodního ředitele.  Za dobu řízení obchodního oddělení se mu podařilo vybudovat početný a silný tým spolehlivých spolupracovníků, dále pak rozvinout aktivity do dalších regionů. Dnes má na starosti obchodní politiku společnosti, pobočku ve Frýdku-Místku a chod slovenské společnosti Sběrné suroviny UH – Slovakia, které se stal jednatelem. Postupně přebírá vedení celé společnosti od svého otce.

Zastává staré čínské pořekadlo: Dej synovi rybu a zasytíš ho na jeden den. Nauč syna lovit a nasytíš ho na celý život.

Ve volném času se věnuje aktivně běhu a florbalu. Mezi jeho další koníčky patří četba odborné literatury a návštěva odborných přednášek