< zpět na událost

Řečník

Zuzana Tvarůžková

moderátorka, redaktorka
Česká televize

Narodila se v Litvínově, místě které předurčilo její zájem o veřejné dění, pohled na spravedlnost,  politiku, sociální problémy , potřebu vzdělávání, ale i kriminalitu v jejích všemožných podobách. Po absolvování gymnázia TGM se rozhodla pro studium PF UK v Praze.

K žurnalistice se dostala právě na vysoké škole. Od roku 2003 se jí věnovala v tehdy novém týdeníku Nedělní svět.  Zaměřila se na soudnictví  a aktuální dění.

Jako reportérka se od roku 2005 věnovala veřejným zakázkám, politickým rozhodnutím a jejich skrytým dopadům či případům, které vykazují  znaky korupce.  Ale taky mimořádných lidským osudům. Příležitost moderovat živé přenosy dostala po osmi letech natáčení reportáží v České televizi.  Čt24 ji pomohla dostat se také k tématům zahraniční politiky.

Ve zbytku času čte, občas píše nebo běhá.  Obdivuje místa za hranicemi Česka. Nejúčinnějším oddychem je pro ni hudba, které se aktivně věnuje od dětství, takže hledá s přáteli příležitosti zajít na skvělý koncert bez ohledu na žánr.