< zpět na událost

Řečník

Miroslav Singer

guvernér České národní banky

S účinností od 1. července 2010 byl jmenován guvernérem ČNB.

Byl členem statutárních orgánů finančních a průmyslových firem, např. Česká pojišťovna a Expandia Holding. S účinností od 11. února 2005 byl jmenován členem bankovní rady a viceguvernérem ČNB.

Od roku 1995 působil ve vedoucích funkcích v řadě firem, m.j. jako ředitel skupiny služeb podnikům společnosti PricewaterhouseCoopers ČR.

Od roku 1993 pracoval též jako výzkumník a přednášející, později jako zástupce ředitele pro výzkum v Národohospodářském ústavu AV ČR a Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Po ukončení studia na VŠE v roce 1991 získal stipendium na doktorandském studiu University of Pittsburgh, kde v roce 1995 získal titul PhD. Získal ocenění Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě pro rok 2013, kterou uděluje časopis Emerging Markets a dále ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014 od renomovaného měsíčníku The Banker. Pod jeho vedením dostala ČNB prestižní ocenění Central Banking Transparency Award 2015 za otevřenost a využití nových nástrojů v komunikaci.