Sleva 50% pro dalšího účastníka ze stejné firmy
2 200 Kč
cena
bez DPH:
zúčastnit se
RODINNÉ BOHATSTVÍ. Z otce na syna? Na dceru? Kdy a jak předat?
30. 1. 2018, Praha 2
09:30 - 16:00
+420 233 071 428
Pořadatel
Hlavní partner
Partner
Ve spolupráci
Produkce
Mediální partner

Hospodářské noviny pořádají již osmý ročník setkání majitelů, zakladatelů rodinných firem a jejich rodinných příslušníků. Setkání proběhne v krásných prostorech novorenesanční vily Grébovka. Program nabídne případové studie, ukázky řešení konkrétních situací a odpovědi na otázky spojené s předáváním rodinného majetku. 

Můžete se těšit na nový unikátní formát setkání.

Program zahrnuje blok tematických workshopů, v rámci kterých budou témata diskutována v menších skupinkách a více do hloubky. Chybět samozřejmě nebudou ukázky konkrétních příkladů, návrhy řešení, diskuse a sdílení zkušeností účastníků. 

Jak to bude probíhat?

Káždý workshop uvedou specialisté na Family Business krátkou výkladovou částí. Následovat budou případové studie pozvaných hostů (majitelů firem) a moderovaná diskuse všech přítomných. To vše v příjemné, neformální atmosféře s dobrým občerstvením. Jelikož konkrétních příkladů a inspirativních příběhů není nikdy dost, celý závěrečný workshop bude věnovaný case studies a otevřené diskusi. Časově je program akce postavený tak, že se každý účastník může zůčastnit všech workshopů, není potřeba volit si mezi tématy priority.

Určeno pro:

majitele, zakladatele rodinných firem a další členy rodiny, kteří se připravují na aktivní vstup do firmy, nebo v ní již působí. Akce není určena zástupcům finančních a poradenských společností a právních kanceláří.

Program:

09:00 – 09:30     Registrace, welcome coffee

09:30 – 09:50     Zahájení, úvodní slovo moderátora, představení vystupujících a programu
                         Martin Jašminský, šéfredaktor Hospodářských novin, moderátor akce

09:50 – 10:00     Rozdělení účastníků do menších workshopových skupin

10:00 – 10:40     Workshop: Předávání rodinného majetku. Jaké jsou varianty, (ne)výhody, příležitosti,
                         hrozby, vím komu a kdy?

Kdy je ten správný čas na předání majetku a je vlastně vůbec na co čekat? Měli jste někdy prostor zamyslet se nad tím, co se s rodinným bohatstvím stane, až tu nebudete? Které z vašich dětí a zda vůbec nějaké bude pokračovat ve vašich šlépějích? Mají vaši blízcí přehled o všem, co vlastníte a jsou vaši potomci ztotožnění s rolí, kterou jste jim přiřkli a jsou na ní připravení? V tomto bloku vám položíme mnoho návodných otázek, na které je třeba najít odpověď, a zároveň vám představíme hlavní možnosti pro správu, ochranu a předání majetku dalším generacím tak, aby byla zajištěná jeho kontinuita.

10:40 – 10:45     malý coffee break

10:45 – 11:25     Workshop: Závěti, dědické smlouvy a další instrumenty dědického práva

Říkáte si, stačí když zajdu za notářem a sepíšu závěť, vše ostatní pak bude jasné. Podrobně s vámi projdeme veškeré aspekty dědického řízení a tolik oblíbených závětí a dědických smluv. Bohužel ne všechny vaše představy a podmínky předání jsou tyto instrumenty schopné pokrýt. Víte opravdu, jaké všechny aspekty zohledňují a upravují? 

11:25 – 11:50     coffee break

11:50 – 12:30     Workshop: Předávání portfolií majetku – postupy, reporting, přehled
                         aktiv
 předávajícího/přebírajícího

Původ majetku je stále více sledován, banky i ostatní instituce musí mnoho věcí reportovat, a dá se tak veřejně mnohé zjistit. Víte o všech aspektech, které jsou a budou podle nových pravidel regulovány a zveřejňovány? Máte dostatečný a pravidelný přehled o svém majetku? Ať už si jej spravujete sami, nebo využíváte profesionály, je potřeba mít kvalitní pravidelný reporting o svém majetku, jeho stavu, zhodnocení atd. 

12:30 – 12:35     malý coffee break

12:35 – 13:15     Workshop: Zahraniční struktury – jejich výhody a nevýhody;
                         trusty, svěřenský fond, nadace

Která struktura je pro vás a váš konkrétní majetek nejvhodnější? Víte, co do detailu obnáší? Kolik jejich zřízení a správa stojí. Jaká práva a role u nich můžete definovat a zda se dá někdy majetek z těchto struktur vyloučit?

13:15 – 13:20     malý coffee break

13:20 – 14:00     Workshop: Případové studie

Nejlépe je vše ukázat na reálném příkladu. Naši hosté se s námi podělí o své zkušenosti, rozhodování a řešení, ke kterým dospěli. Součástí je také otevřená diskuse a možnost konzultací.

14:00 – 14:30     Společná závěrečná část – závěry z workshopů, zajímavé příběhy, panelová diskuse

14:30 – 16:00     Pozdní oběd, individuální konzultace, neformální diskuse, zábava

Průběžně budou doplňována další jména vystupujících.

Přednášející:

Partneři akce:

Pořadatel

Hlavní partner

Partner

Ve spolupráci

Produkce

Mediální partner

Nevidíte zde logo Vaší firmy?

Galerie:

Místo konání

Villa Grébovka
Havlíčkovy Sady 58
Praha 2
zvětšit mapu

Kontakt

Hana Jandusová
Event & Project manager
+420 233 071 428
hana.jandusova@economia.cz